• Ваш список
    “Список сравнения” пуст
ОФИЦИАЛЬНЫЙ ДИЛЕР
Звоните с 09:00 до 18:00
+38 (044) 361-39-28 
(телефон отдела продаж)

Пн-Пт: 9.00-18.00; Сб: 10.00-16.00
г. Киев, ул. Островная 16

(067) 879-14-74
(073) 361-39-28
(099) 296-51-65

«Погляд у минуле» Створення першої в світі бензопили

Все, що користується величезним попитом і популярністю серед споживачів - користується і правом першості серед виробників. Так сталося і з бензопилами. До сих пір все ще точаться суперечки серед найвідоміших брендів садової техніки за право називатися «Винахідником Бензопили», приводячи в користь своїх аргументів перші моделі, які були винайдені ними ще на початку XX століття.

При цьому всі обходять стороною той факт, що якщо копнути глибше і розібратися в питанні, то все стає на свої місця. Адже споконвічним прабатьком сучасної бензопили став відомий лише у вузьких колах німецький дантист-протезист на ім'я Бернард Хайн. І сталося це ще в XIX столітті, точніше в 1830 році, коли Хайн винайшов перший хірургічний інструмент для розрізання кісткової тканини.
пила вермахта

Принцип роботи подібного інструменту був у тому, що з'єднані між собою ланки з ріжучими елементами утворювали таким чином ланцюг, який приводився в рух за допомогою ручки-зірочки, що крутила ланцюг по шині. Нічого не нагадує?

Тоді ще німецький дантист і подумати не міг, що за його основу і візьмуть в XX столітті виготовлення перших в світі ланцюгових пилорам, що приводяться в рух механічною силою рук. Як ви можете помітити по фото, подібні «махіни» були досить важкими, складними в управлінні і вимагали допомоги відразу двох фахівців для роботи, що погодьтеся не надто раціонально з точки зору сучасності.

Першим виробником таких пив стала компанія Андреас Штіль (в той час ще носячи ім'я не сучаснії компанії, а просто ім'я свого творця), спеціально для потреб німецьких військ в першій світовій війні.

первая пила в мире

Але ось уже через 6 років (в 1926 році), була створена перша в світі ручна ланцюгова пила з електричним мотором для споживчого сегменту ринку, проте вона все ще вимагала для роботи двох операторів. І як ви могли здогадатися, першим подібну пилу винайшла також компанія Stihl, але тоді ще без настільки гучної назви як зараз, а просто інженер-механіком з Німеччини Андреас Штіль, який запатентував свій винахід і став родоначальником компанії. На жаль подібні моделі не користувалися великим попитом через залежності від джерел електроенергії.

Лише через 1 рік (1927р.), ще один німецький винахідник на ім'я Еміл Лерп створив і вивів на ринок першу, унікальну версію бензинової пилки під назвою «Dolmar А», на основі двигуна внутрішнього згоряння. У свою чергу, Андреас Штіль вирішив підхопити ініціативу свого конкурента і запропонував в 1929 році власну модель з бензодвигуном особистого виробництва.

Не дивлячись на те, що мотопилки на основі бензодвигуна були куди більш популярнішим своїх електричних побратимів, на жаль їм так само не вдалося зробити враження на споживачів через свою громіздкість (важили по 50 і більше кг) і все ще потребували управління двома працівниками.
пример пилы нового формата

І ось, в 1935 році все змінилося. З настанням 1935 року в світ вийшли перші ланцюгові пили від виробника Еміля Лерпа під назвою «Dolmar» на основі електрики керовані лише одним оператором! Це був успіх. Що стосується бензинових моделей, вони з'явилися лише в 1952 році під назвою «Dolmar CP».

При цьому компанія Штиль не поступалася своєму конкуренту і виробляла власні, не менше функціональні мотопилки. Також, майже в цей же час утворився ще один виробник бензопил під назвою SOLO, відомий і до цього дня. Бренду СОЛО вдалося вийти на ринок і завоювати популярність серед споживачів за рахунок виробництва більш легких і компактних двигунів до пил.

Цікаво! Перша модель без використання редуктора в конструкції пили, була розроблена компанією Андреаса Штилю Stihl в 1959 році, що стало дуже знаменною подією в історії бензопил.

Ще однією знаменною подією для 1959 року стало те, що на ринок мотопил вийшов новий конкурент - шведський бренд Husqvarna, який і до цього дня є найдавнішим і шановним європейським виробником. Свою гучну популярність, компанія заробила завдяки винаходу в 1962 році першої найбільш легкої бензопили під назвою «Husqvarna 70» з вагою всього в 5.5 кг! Це стало свого роду рекордом. А через 7 років, Хускварна, вже у співпраці з Штиль, представила нову лінійку мотопил під назвою «Husqvarna 180», що виділяється на тлі всіх своїх аналогів і конкурентів за рахунок побудови за принципом двох мас і оснащенням першою інтегрованою системою антивібрації.

Переломним моментом в історії мотопил став 1960 рік. Коли бренди Stihl і Husqvarna намертво зайняли позиції лідерів у виробництві моторизованих пил, затьмаривши собою компанії Solo і Dolmar. Зауважимо, що і на сьогоднішній момент Штиль і Хускварна є найбільшими виробниками мотопил в світі і задають всі «модні тенденції» для бензопил.
 

Цікавий факт! Сучасні мотопилки працюють навіть на акумуляторі! Чудова акумуляторна пила STIHL MSA 200 зі знижкою тут >


Відео - найгрізніша і давня бензопила в світі Штиль в роботі:

Оригінал статті на сайті нашого сервісного центру >

Розповісти друзям:

Написать отзыв
Ваша оценка
Ваш комментарий будет опубликован после модерации администратором
Фильтр
Найдено 5 
Подтвердите
Для того, что бы добавить товар в список желаний, Вам нужно