• Ваш список
    “Список сравнения” пуст
ОФИЦИАЛЬНЫЙ ДИЛЕР
Звоните с 09:00 до 18:00
+38 (044) 361-39-28 
(телефон отдела продаж)

Пн-Пт: 9.00-18.00; Сб: 10.00-16.00
г. Киев, ул. Островная 16

(067) 879-14-74
(073) 361-39-28
(099) 296-51-65

Як вибрати культиватор для саду, дачі та городу. Вибираємо разом!

Напевно, всім садівникам і власникам великих ділянок давно відомо, що для обробки землі немає нічого кращого, ніж мотокультиватор. У наш час асортимент різноманітної техніки просто неймовірний, і досить важко зрозуміти який культиватор краще купити для дачі і який вартує своїх грошей, та буде вірно служити протягом тривалого часу.

 

У даній статті Ви дізнаєтеся про 7 основних показників, на які неодмінно потрібно звертати увагу при виборі мотокультиватора для городу, дачі і саме для Вашої улюбленої земельної ділянки.


Теми статті:

 

Визначаємося з типом двигуна

Мотокультіварори бувають двох видів - з бензиновим і дизельним двигунами. Другий тип двигуна часто входить в комплектацію важкої садової техніки, такої як міні трактори або мотоблоки, а ось в мотокультиваторах більшою популярністю користується все ж таки бензиновий варіант.

 

Бензинові двигуни внутрішнього згоряння, які встановлюються на садову техніку, підрозділяються ще на два типи - двотактні і чотиритактні. Для того, щоб пристрій був дуже легким і мобільним для нього використовують двотактний двигун. Але частіше Вам буде потрапляти садова техніка саме з чотиритактним типом, так як перевагами такого двигуна є низький шум, висока потужність, велика ресурсна база і практично відсутність задимленості.

 

Мотокультиватори бувають також і електричними. При наявності потужного мотора вони можуть позмагатися навіть з моделями, які працюють на двигуні внутрішнього згоряння. Єдиний мінус такої техніки в тому, що для роботи з нею необхідно безперервне електроживлення, тому, якщо Ви стоїте перед питанням як вибрати електричний культиватор для дачі і не помилитися, краще дізнайтеся всі тонкощі підбору у професіоналів.

 

 

Якої потужності повинен бути мотокультиватор

Потужність культиватора безпосередньо залежить від потужних показників його двигуна. У випадку садової техніки, потужність відображається в кінських силах або в ватах, дана інформація прописується в техпаспорті товару. Мотокультиватори за своїми потужносними характеристиками поділяються на три групи: 

 Легкі  це мотокультиватори, потужність двигуна яких коливається в межах 1-2 к.с. Вони відрізняються своїми невеликими габаритами і малою вагою. Такі моделі найчастіше використовуються для роботи з м'якими типами грунтів, які не передбачають застосування сили для занурення фреза в грунт (це можуть бути теплиці, полісадники, парники). Компактність і легкість дає можливість працювати з такими культиваторами жінкам, підліткам і літнім людям, і обробляти навіть важкодоступні ділянки.

​ Середні  найбільша група, в яку входять культиватори з потужністю 2-6 к.с. Для роботи з такою технікою необхідно бути фізично міцним і дуже уважним. Сильною стороною є те, що моделі цієї групи можуть працювати з щільним грунтом, проникаючи на 15-20 см в глибину.  

​ Важкі  з потужністю двигуна 6-9 к.с. Такі надпотужні двигуни часто встановлюють безпосередньо на мотоблоки і використовують для роботи з великими територіями, що не вимагають маневрування. Для управління цією важкою садовою технікою необхідно мати хорошу фізичну підготовку.

 

 

Яка продуктивність повинна бути у культиватора

Продуктивність мотокультиваторів часто визначається розміром площі, яка обробляється за одиницю часу. Але, на практиці, така формула не завжди може використовуватися, так як все залежить від розміру фреза (ширини так званої доріжки) і ваги пристрою. Чим більше фрез, тим вища результативність за рахунок того, що за один підхід мотокультиватор захоплює велику площу, і чим техніка важче, тим легше орати тверді сорти грунту. Таким чином, вибираючи мотокультиватор, потрібно перш за все зрозуміти для яких умов і якого типу робіт Ви робите покупку.

 

 

Вага культиватора - це важливо

Знаєте, тут дуже доречна життєва приказка: "Великі м'язи - не означають велику силу". Дане висловлювання цілком можна віднести і до світу мотокультиваторів. Одна з найбільших проблем покупців в тому, що 90% з них обов'язково хочуть собі культиватор по-більше, тому що їм здається, якщо купити маленький, у нього не вистачить потужності для обробки садової ділянки. Це міф, який посіяв в просторах інтернету невідомий чоловік. Тому як його вага ніяк не вплине на швидкість роботи, а зможе тільки погіршити роботу тим, що Ви просто не втримаєте динамічний 50 -100 кілограмовий агрегат під час роботи в руках.

 

Цей пункт один з найважливіших, оскільки від цього залежить як якісно буде працювати мотокультиватор і наскільки часто Ви будете ним користуватися. Головне - правильно співвіднести свої сили і фізичні можливості. Мотокультиватори легкого типу будуть важити приблизно 10-15 кг. Вони дуже зручні і мобільні, що дозволяє працювати з ними на квіткових грядках, в невеликих теплицях, парниках, з альпійськими гірками і без проблем зможуть проникати у важкодоступні зони.

 


 

Культиватори середньої вагової категорії можуть важити до 50 кг, все залежить від потужності моделі. Така техніка використовується для роботи на городі, а якщо Ви хочете пройтися нею вздовж грядок, то все що Вам потрібно - відкріпити допоміжні фрези. Мотокультиватори даної групи мають ідеальні габарити і вагу для того, щоб без проблем поміщатися в багажнику автомобіля.

 

Вага важких мотокультиваторів досягає навіть 100 кг. Практичність таких апаратів особливо проявиться на територіях з великою площею, так як там не доведеться використовувати повороткість. Справитися з важкої садовою технікою зможуть тільки фізично міцні і сильні люди. Для транспортування необхідно скористатися причепом.

 

Вам необов'язково купувати великовагові апарати по 50 кг і вище, для обробки садової ділянки або невеликого городу вистачить культиватора вагою всього в 10-13 кг. Дані пристрої з легкістю зможуть впоратися з підгортання і переорюванням. Але якщо у Вас стоїть в планах обробляти великі території землі, то в такому випадку легкого культиватора буде недостатньо.

 

 Важливо! Працювати мотокультиваторами від 100 кг можуть тільки фізично сильні люди!


Тому, повернемося до "важковаговиків". Існують також культиватори середньої (від 50 кг) і великої тяжкості (за 100 кг). Мотокультиватори середньої тяжкості знадобляться для великих садових ділянок і городів від 20 соток. Що стосується важких мотокультиваторов від 100 кг і вище, то подібні монстри підійдуть Вам тільки для комерційного використання, коли необхідно опрацювати величезні площі землі від 100 соток і вище.

 

 

Чи чули про показник маневреності культиваторів

Як ми описали вище існує три типи мотокультиваторів: легкі, середньої тяжкості і важкі. Як наслідок у кожного з них різна індивідуальна маневреність. Даний фактор безпосередньо залежить від величини агрегату і фізичної сили оператора. В силу анатомічних властивостей людини, другий фактор розбирати немає сенсу, тому що він не сильно впливатиме на маневреність мотокультиватора. І нехай навіть якщо додавати більше маневреності доклавши певних зусиль рук, то рано чи пізно це теж перестане допомагати, тому що оператор мотоблока просто втратить сили, можливо так і не закінчивши роботи.

Тому повернемося до першого фактору. Варто вибрати маневреність культиватора залежно від оброблюваної Вами ділянки.

 

 

Простіше кажучи, якщо у Вас в планах посадити картоплю на присадибній ділянці, то в такому випадку вибирайте максимально маленький культиватор, з його допомогою Ви з легкістю зможете маневрувати серед кущиків і грядок, чого ніколи не зможете зробити працюючи більш громіздкими агрегатами.

 

 

Навісне обладнання для культиваторів

Для кожного мотокультиватора існує додаткове "обваження", що складається з плуга, фреза, дисків, коліс і іншого устаткування. Правда, для кожної моделі і виробника воно відрізняється. Тому, варто дізнатися перед покупкою яким навісним обладнанням в майбутньому зможе обзавестися та чи інша модель мотокультиватора, тому що чим більше його можна буде встановити на агрегат, тим ширший спектр робіт він зможе виконувати.

 

 

Чому варто купувати тільки брендові культиватори

Думаємо, кожному зрозуміла відповідь на це питання, але все ж давайте його спробуємо розібрати детальніше. Всі ми любимо економити і шукаємо де купити б по-дешевше. Іноді економлячи на тому, що купуємо техніку без гарантії, а іноді на тому, що купуємо китайські копії оригінальних товарів. Найсумніше в тому, що недобросовісні продавці так ретельно маскують даний фактор, що дізнатися про це можна буде тільки під час першої поломки, яка, до речі трапиться дуже швидко. Тому, сервисний центр СадМаркет рекомендує не заощаджувати на бренді садової техніки, а іноді навіть трохи переплатити за нього, навіть якщо на ринку продаються аналогічні моделі по-дешевше. Тому як садова техніка - це інструмент, який призначений для силової роботи з землею і якщо Ви будете на цьому економити, то як нам уже показує багаторічний досвід наших НЕпокупців - "Скупий платить двічі".

  

 Запам'ятайте! Дешеві підробки як правило зроблені з неякісних матеріалів, які не призначені для силової роботи.

 

На сьогоднішній день приблизною 99% всієї продукції виробляється в Китаї, але як то кажуть "Китай - від Китаю відрізняється". Тому купуючи продукцію таких відомих виробників як Viking, Sadko, Briggest & Stratton у офіційних дилерів, які підтверджені ліцензіями та дозволами для продажу, Ви завжди будете впевнені в оригінальності продукції, яку купуєте, а значить і в її якості!

 

Цікавий факт! Чи знали Ви, що 37% українських інтернет-магазинів продають китайські підробки мотокультиваторів відомих брендів як оригінальні?

 

Корисне відео по догляду за садом від СадМаркета:
 

Оригінал тут

Розповісти друзям:

Написать отзыв
Ваша оценка
Ваш комментарий будет опубликован после модерации администратором
Фильтр
Найдено 5 
Подтвердите
Для того, что бы добавить товар в список желаний, Вам нужно